0_PROJECT

DuplexHouse

  • VE VÝSTAVBĚ OD 2013
  • Praha
  • Rodinný dům

Projekt se nachází ve vilové čtvrti a jeho návrh skvěle sleduje okolí a zároveň plní požadavky objednatele. Celá oblast se nachází na svažitém terénu, který z části definuje dopravní tepnu Plzeňskou. Díky svažitému charakteru umožnuje domům “dýchat” a využívat odvrácenou stranu pozemku od ulice.

Úkolem bylo nalézt řešení pro důstojné bydlení dvou rodin, na nepříliš širokém pozemku. Velmi dobře bylo možné ale využít hloubky pozemku, který se do hloubky velmi mírně svažuje. Byl tedy navržen duplex, využívající světla ze všech světových stran a to v případě obou jednotek domu. Díky vzájemnému posunutí shodných půlek domu došlo k maximalizaci zužitkování přirozeného světa především z e západu. Dispozice rodinného domu se rozkládá ve dvou nadzemních podlažích a jednom podkrovním podlaží.

DUPLEXHOUSE PŮDORYSY-01

1.NP je určeno místnostem denního pobytu a technického zázemí domu. Najdeme zde obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní, garáž, a samozřejmě i koupelnu. 2.NP je přístupné dvouramenným schodištěm z1.NP. Nachází se zde 1 ložnice svlastní koupelnou a dva pokoje se společnou koupelnou, jedno oddělené WC a všechny místnosti jsou dostupné z chodby. Podkroví je přístupné dvouramenným schodištěm z 2.NP. Nachází se zde 3 pokoje, společná koupena a terasa orientovaná na jih. V podkroví se nachází také prádelna s kotelnou.