0_PROJECT

Byt v Krči

  • 2015
  • Praha
  • Interiér
    Rekonstrukce

Rekonstrukce bytu v Krči byla záměrem mladého investora, jež zdědil byt po prarodičích. Byt je panelákový ze 70.let a na počátku rekonstrukce byl v zcela původním stavu. Investor nechtěl dělat kompromisy a proto z 56 m2 vznikl byt zcela nový, a to díky kompletní přestavbě, včetně změny dispozic. Ze stístěného a neprosvětleného bytu 2+1 je nyní byt 3+kk, uzpůsobený pobytu mladého člověka s partnerkou či spolubydlícím. Byt prodělal rozsáhlé změny- bylo zcela odstraněno umakartové jádro a dispozice koupelny a WC byla sloučena do koupelny s WC. Také byla posunuta příčka pro získání niky v obývacím pokoji, která umožila umístit moderní kuchyň. Tím také došlo k získání místa pro společný obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, odpovídající modernímu životnímu stylu spíše než původní dispozice s oddělenou kuchyní. Zatímco obývací část bytu je orientována na jiho-východ, ložnice a pokoj, který může sloužit jako pracovna či v budoucnu dětský pokojíček jsou umístěny v severo-západně orientované části bytu. Byt je dispozičně také upraven tak, aby byla přirozeně oddělena soukromá a návštěvní část bytu- proto jsou dveře do pokojů a koupelny přístupné z druhé chodbičky navazující na vstupní chodbu, prosvěltenou zrcadlovou vestavnou skříní. Tato skříň částečně slouží jako chlazená komora, díky využití vzduchotechnického potrubí, vedoucího v její části.

Pro přemístění kuchyně mimo jádro a libovolné umístění bodového osvětlení v bytě, bylo využito sádrokartonového podhledu. Světlá výška bytu, 270 cm umožňovala využít části této výšky pro rozvody vodovodu a kanalizace poháněné čerpadlem umístěným v kuchyňské lince.

Barevné a materiálové řešení je jednoduché a bylo navrženo na míru investorovi. Kombinace bílé a investorem oblíbeného dřevodekoru přírodního, až lekce rustikálního dubu bylo použito za cílem dosažení čistého, moderního a přesto teplého dojmu z interiéru. V interiéru je dále počítáno s úzkým barovým pultem, opřeným na vinotéku, sloužícím jako prostorové oddělení a provozní propojení kuchyně a jídelny.

byt v krci pudorysy-01

19